Учебна 2018 - 2019 година

  • Анна Галинова Марчева - I-во място в Национално ученическо състезание, направление „Икономиск“, организирано от СА „Д. А. Ценов“ гр. Свищов, III-то място в Национален конкурс „Национален парк Рила“ – гр. Благоевград и II-ро място в Национален конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ“ – гр. Стара Загора.
  • Румяна Иванова Радомирова – II-ро място в Национално ученическо състезание, направление „Икономиск“, организирано от СА „Д. А. Ценов“ гр. Свищов.
  • Виржиния Георгиева Петрова – II-ро място в Национален конкурс по народно и приложно изкуство „От Коледа до Васильовден“.
  • Елица Валентинова Кръстева – II-ро място в Международното състезание на NASA „Учен за един ден“- гр. София, за SUPER STEM ученик за обл. Търговище в Национален конкурс за SUPER STEM науки в направление „Технологии“ – гр. София и I-во място в Международния конкурс за фотография и рисунка посветен на световния ден на водата – 22 март – „Вода е за всички“ – гр. Русе, направление рисунка.
  • Радослава Цонева Радева – SUPER STEM ученик за обл. Търговище в Национален конкурс за SUPER STEM науки в направление „Технологии“– гр. София.
  • Отборът по волейбол/юноши - II-ро място на Областно първенство по волейбол – юноши, възрастова група 11-12 клас и на Зонално първенство по волейбол – юноши, възрастова група 11-12 клас.
  • Димитър Пенев Маринов – II-ро място в Национален конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ“– гр. Стара Загора, I-во място в Международния конкурс за фотография и рисунка посветен на световния ден на водата – 22 март – „Вода е за всички“ – гр. Русе, направление фотография, в Националния фотоконкурс „Възкресение Христово“ – гр. София, организиран от Св. Синод на българската православна църква – Българска патриаршия и в Национално ученическо състезание, направление „Предприемачество“, организирано от СА „Д. А. Ценов“ гр. Свищов.
  • Станислава Христова Станчева – III-ро място в „Празник на химията“- Вълшебна разходка из 150-годишната Периодична таблица на Менделеев“, организирано от Съюза на химиците в България при Федерацията на научно техническите съюзи – гр. София.
  • Отборът по шах–мат с капитан Фигян Бейханова Ахмедова - I-во място на Областно състезание по шах-мат – град Търговище и III-ро място на Зонално състезание по шах-мат – град Разград.
  • Дебора Тихомирова Маринова /представител на група от 7 ученици/ – I-ва степен за група Аниматори в Североизточен квалификационен етап на Национален фолклорен фестивал „Бъдност за талантите на България“.
  • Отборът по волейбол/девойки - I-во място на Областно първенство по волейбол – девойки, възрастова група 11-12 клас и на Зонално първенство по волейбол – девойки, възрастова група 11-12 клас и IX-то място на Националното първенство по волейбол – девойки, възрастова група 11-12 клас.
  • Цветомир Росенов Коев - III-ро място – отборно на Национално състезание „Млад фермер“ и за I-во място на Национално състезание „Млад фермер“ в направление „Растениевъдство“.
  • Иван Станчев Станев – III-ро място – отборно на Национално състезание „Млад фермер“.
  • Бетина Николаева Габровска – III-то място – отборно на Национално състезание „Млад фермер“.
  • Представителният блок от 32 ученици - II-ро място – отборно в 34 Национален поход „По стъпките на четата на Таньо Войвода“ – гр. Тутракан, III-то място – отборно в 34 Национален поход „По стъпките на четата на Таньо Войвода“ – гр. Разград и за Поощрителна награда – отборно в 34 Национален поход „По стъпките на четата на Таньо Войвода“ – гр. Исперих.
  • Димитър Красимиров Пенчев – I-во място във Военни игри проведени в с.Побит Камък, орг. от КПД „Родно лудогорие“ и МОН и III-то място във Военни игри проведени в местността „Антимово ханче“, орг. от КПД „Родно лудогорие“ и МОН.
  • Янислав Ивелинов Иванов – I-во място във Военни игри проведени в с.Побит Камък, орг. от КПД „Родно лудогорие“ и МОН и III-то място във Военни игри проведени в местността „Антимово ханче“, орг. от КПД „Родно лудогорие“ и МОН.
  • Боряна Николаева Георгиева – II-ро място в Национален конкурс за фотография „Фотоприказка“ – гр. Кърджали.

Учебна 2017 - 2018 година

  • Цветомир Росенов Коев, Радослав Николаев Петров и Нурхан Мехмедов Мустафов – II-ро място в Националния кръг на състезанието „Млад фермер“
  • Димитър Пенев Маринов – I-во място в Международния конкурс „Водата – извор на живота“
  • Димитър Пенев Маринов – поощрителна награда в Националния конкурс „Възкресение Христово“
  • Далия Георгиева Райчева - III-то място в 20-ти Национален ученически празник „За хляба наш…“, конкурс „Рецептите на баба“
  • Ксения Йорданова Христова - специална награда в Националния литературен конкурс „Душата ми е пленница смирена“
  • Несрин Ахмедова Мехмедова - отличена в Зоналното първенство по шах от ученически игри 2017/2018 г. за най-добре представила се сред момичетата
  • Михаел Ангелов Василев – I-во място за област Търговище в „Запознай се и програмирай“ - национална инициатива на SAP-LAP България и Фондация Работилница за граждански инициативи (ФРГИ)
  • Симона Ангелова Стефанова – I-во място в Областен конкурс „Да си войник – призвание или професия“ организиран от Военно окръжие гр. Търговище
  • Виктория Калоянова Колева - II-ро място в Областен конкурс „Да си войник – призвание или професия“ организиран от Военно окръжие гр. Търговище
  • Лъчезар Маргаритов Иванов - II-ро място в Национална университетска олимпиада, направление „Маркетинг“
  • Лъчезар Маргаритов Иванов - II-ро място в общински конкурс „Ще имаме едно знаме, на което ще пише, чиста и свята република“
  • Лъчезар Маргаритов Иванов - поощрителна награда за стих в Националния конкурс „Любовта в нас“
  • Християна Иванова Христова – III-то място в Национална университетска олимпиада, направление „Аграрна икономика“
  • Отборът по волейбол - момчета – I-во място на Областно и второ място на Зонално първенства от ученически игри 2017/2018 г.
  • Представителен блок за 33-ти поход „По стъпките на Таньо Войвода“ - III-то място в Тутракан
  • Отборът по волейбол - момичета – I-во място на Областно и второ място на Зонално първенства от ученически игри 2017/2018г.
  • Отборът по шах - I-во място на Областно и първо място на Зонално първенства от ученически игри 2017/2018г.
  • Айджан Ибраимова Салимова - поощрителна награда в Национално състезание „От Коледа до Васильовден“
  • Айджан Ибраимова Салимова - Супер СТЕМ ученик за област Търговище в Национален конкурс „Търси се СУПЕР СТЕМ“
  • Айджан Ибраимова Салимова и Аслъ Мустафова Гуджерова – IV-то място в Международно състезание „Земята – позната и непозната“
  • Нелин Невзатова Селимова – I-во място в Национален ученически конкурс „Куба, далечна и близка“, раздел „Мултимедийна презентация“
  • Малина Красимирова Радославова - поощрителна награда в Международен ученически конкурс „Заедно в 21 век“

Учебна 2016 - 2017 година

  • Дейвид Даринов Димитров, Димитър Илиев Боянов и Цветомир Христов Вичев – III-то място в Националния кръг на състезанието „Млад фермер“
  • Отборът по волейбол - І-во и II-то място в Областно и зонално състезание по волейбол
  • Айджан Ибраимова Салимова I–во място в Националното състезание “От коледа до Васильовден”
  • Аслъ Мустафова Гуджерова – I-во място, Ебру Ергинова Кямилова – поощрителна награда в раздел „Мултимедийна презентация”, а Нели Пенчева Неделчева – I-во място в раздел „Фотография” в Националния конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ“ - гр. Стара Загора
  • Айджан Ибраимова Селимова, Айше Бисерова Мундабашиева, Лъчезар Маргаритов Иванов и Ебру Ергинова Кямилова – специална награда в Националния конкурс „България в картини и слово“ - Търговище
  • Александра Златкова Цветкова – II-ро място в Национален етап на Международен конкурс „Зелена планета“ - София
  • Димитър Пенев Маринов - II място, Михаела Иванова Христова – III място и Нели Пенчева Неделчева – IV място в Международния конкурс за фотография и рисунка, посветен на Световния ден на водата в гр. Русе
  • Нели Пенчева Неделчева – IV-то място в Националния фотоконкурс „Възкресение Христово“ гр. София
  • Симона Василева Рашкова - I-во място в Национален ученически конкурс за есе на тема “Вдъхновители” гр. София
  • 10г клас с класен ръководител ТАвя Атанасова - I-во място в Националния конкурс „Без Онлайн омраза“
  • Божидар Миленов Лазаров – I-во място и Галена Александрова Йорданова – III-то място в Националния ученически празник „За хляба наш …..“, за научна разработка в гр. Благоевград
  • Айджан Ибраимова Селимова – III-то място в Национално състезание за стартиране на малък бизнес, организиран от СА „Д. А. Ценов“ гр. Свищов
  • Представителния блок девойки - I-во място в 32-ви поход “По стъпките на четата на Таньо войвода”
  • Лъчезар Маргаритов Иванов – II-ро място в конкурс "Трети март - поклон и памет"
  • Лъчезар Маргаритов Иванов – I-во място в конкурс на тема „Апостола – велик и безсмъртен”
  • Ебру Ергинова Кямилова – I-во място в Национално ученическо състезание в направление “Икономика на туризма“ - гр. Свищов
  • Блок юноши – специална награда на кмета в прегледа на маршова стъпка и песен

Учебна 2015 - 2016 година

  • Дейвид Даринов Димитров – I-во място в Национално състезание „Млад фермер“, Регионален етап за Северна България в направление „Растениевъдство”
  • Отборът по лека атлетика – I-во място на областно състезание в гр. Търговище от Националния спортен календар
  • Отборът по волейбол – II-ро място на зонално състезание от Националния спортен календар в гр. Силистра
  • Отборът по футбол - I-во място на областно състезание в гр. Търговище от Националния спортен календар
  • Отборът по шахмат - I-во място на областно състезание в гр. Търговище от Националния спортен календар
  • Мехмед Ахмедов Мехмедов и Лъчезар Маргаритов Иванов - III-то място в VІ Национален конкурс за мултимедиен продукт „Върви, народе възродени”
  • Михаела Иванова Христова – специална награда на работещите във „Водоснабдяване Дунав“ във фотоконкурс а “Превъплъщение на водата“ гр. Разград
  • Михаела Иванова Христова - I-во място в Националния фотоконкурс „Възкресение Христово“ гр. София
  • Нели Пенчева Неделчева - III-то място в Националния фотоконкурс „Възкресение Христово“ гр. София
  • Богомила Илиянова Георгиева - III-то място в Националния фотоконкурс „Планета земя“ гр. Варна
  • 30 ученици - I-во място в 31-ви поход “По стъпките на четата на Таньо войвода”
  • Тодор Иванов Василев - приет без изпит по желана специалност в ЕВУИМ гр. София, Национален конкурс на тема “Държавата, в която искам да живея“ организиран от ЕВУИМ гр. София
  • Ебру Ергинова Кямилова – I-во място в Национално ученическо състезание в направление “Икономика на туризма“ - гр. Свищов
  • Десислава Иванова Неделчева - І-во място в Националния конкурс за ученическо есе на тема “Десет причини да продължа образованието си в България“
  • Десислава Иванова Неделчева - І-во място в XXV Международен ученически екологичен форум „Сребърна 2016“ за ученически творби в литературен конкурс „Земята наш дом“ – разказ на тема “Земята - наш дом“
  • Тодор Иванов Василев - I-во място на областния кръг на олимпиадата по английски език